photo
تربیت کودک در دنیای مدرن- بخش اول - اینترنت

تربیت کودک در دنیای مدرن ( اینترنت )
والدین امروزی اولین نسل از پدر و مادرهایی هستند که هنگام تولد فرزندشان اینترنت وجود دارد.

در حال حاضر بیشتر خانواده ها در مناطق شهری و حتی روستایی به اینترنت دسترسی دارند . دسترسی که دنیا را به یک دهکده کوچک تبدیل کرده و کانال های ارتباطی زیادی را باز کرده است . و نحوه انتشار و مشاهده اخبار را تغییر می دهد.
در نگاه اول اینترنت یک فناوری بسیار مثبت است که خدمت بزرگی به بشر کرده است. و در واقع بزرگترین اختراع بشر محسوب می شود. اما با تمام این ها اینترنت شمشیری دو لبه است . که دارای یک لبه بسیار تیز می باشد. که در آن محتوای مستهجن و غیر اخلاقی و در معرض سوء استفاده قرار گرفتن و همچنین اعتیاد به تکنولوژی و ... کمین کرده اند.

بنابراین ، والدین امروز باید چندین برابر قبل هوشیار باشند.

فناوری از بین نمی ورد
والدین می بایست فرزندان را با شیوه درست استفاده از این ابزار ها آشنا کنند.

اعتدال را الگو سازی کنید و شیوه صحیح استفاده از ابزارها را شبیه سازی کنید .
در مورد تأثیر صفحه نمایش روی کودکان شنیده ایم.
مطالعات نشان داده اند که استفاده بیش از حد از رسانه ها می تواند منجر به مشکلات توجه ، مشکلات مدرسه ، خواب و اختلال در خوردن و چاقی شود. آکادمی اطفال آمریکا به تازگی توصیه می کند که از تلویزیون و سایر رسانه های سرگرمی برای نوزادان و کودکان زیر 2 سال به شدت جلوگیری شود.
رای بچه های بزرگتر ، “برای کمک به آنها در انتخاب رسانه های عاقلانه ، والدین باید به مدت زمان و همچنین از نظر محتوای رسانه خود نظارت کنند.”

محدودیت های سنی برای استفاده از فناوری ایجاد کنید
حداقل سن برای فیس بوک / اینستاگرام 13 سال است. ما به بچه هایمان اجازه نمی دهیم قبل از رسیدن به حداقل سن ، در آن شبکه ها (یا دیگر شبکه ها) حساب داشته باشند. در حالی که برخی از کودکان زیر 13 سال ممکن است به اندازه کافی بالغ باشند که از شبکه ها عاقلانه استفاده کنند . مسئله بزرگتری در صداقت وجود دارد. هنگامی که ما به فرزندانمان اجازه می دهیم سن و هویت خود را صرفاً به منظور دستیابی به اطلاعات نادرست نشان دهند ، ما یک سابقه خطرناک ایجاد می کنیم.

فناوری در حال تغییر شیوه ارتباطات است
فرزندان ما برای همیشه در جهانی زندگی می کنند که بزرگان (والدین) به آن احترام می گذارند و انتظار مکالمه کلامی را دارند. نسلهای آینده ممکن است برای آن ارزش کمتری داشته باشند. اما در این ضمن ، برای اینکه فرزندان ما در برقراری ارتباط با نسل های بزرگتر موفق باشند ، باید بتوانند به صورت آنلاین و حضوری ارتباط برقرار کنند. ما باید فرصتهایی ایمن ایجاد کنیم که آنها بتوانند ارتباطات کلامی را یاد بگیرند.


ارزش های واقعی را به کودکان بیاموزید
یکی از مسائل مهم در حیطه تربیت کودک در دنیای مدرن مسئله اذت نفس آنها است. بچه ها از همان ابتدا باید این را درک کنند که ارزش خود را نمی توان با لایک و اشتراک و بازتوییت محاسبه کرد. ستایش دیگران امری ناچیز است که می توان ارزش آن را سنجید. این یک هدف احمقانه و در حال تغییر است. این اغلب بر تصمیماتی که ما می گیریم و زندگی ما برای زندگی انتخاب می کنیم تأثیر منفی می گذارد . اما هیچ وقت قلب و روح ما را به طور کامل برآورده نمی کند. برای بچه های ما مهم است که درک کنند که ارزش خود را باید در جای دیگری پیدا کرد. و برای ما به عنوان بزرگسالان نیز به همان اندازه مهم است که همان را یاد بگیریم.


فناوری در خدمت هدف

وقتی صحبت از خرید (یا استفاده از) فناوری می شود . فرزندانمان باید به طور مرتب این سؤال را بپرسند ، “چه مشکلی را حل می کند؟” زیرا فناوری باید زندگی ما را آسانتر و کارآمدتر کند. و اگر فناوری جدید مشکلی موجود را حل نکند ، فقط به آنها می افزاید.

+ ورود و افزودن دیدگاه