photo
اولین روز مدرسه یا رفتن به مدرسه ی جدید

اولین روز مدرسه یا رفتن به مدرسه ی جدید .

خوشبختانه اکثر کودکان به سرعت و در کمال خونسردی با محیط جدید خویش خو میگیرند اما برخی از این بچه ها ، به سختی این تغییر و تحول را قبول میکنند . اگر فرزندتان مدرسه ی قبلی خود را دوست داشته مطمئنا عادت کردن به مدرسه ی جدید میتواند برای او سخت و دشوار باشد .
همانطور که میدانید ، ما هیچگونه برنامه ی زمانبندی ، جهت تنظیم کردن شرایط قدیمی با موقعیت جدید نداریم . اینکه چگونه خود را با تغییر و تحول حاصل شده منطبق کنیم بستگی به خلق و خوی ما دارد . همچنین باید این نکته را در نظر داشت که ، کودکان نمیتوانند دیدگاهی مشابه بزرگسالان داشته باشند . برای آنان جابه جایی مدرسه جدید یک بعد قضیه است .
طبق تحقیقاتی که در این زمینه انجام شده است کودکانی که با ترس و خشم و ناراحتی وارد مهد کودک میشوند افکارشان بیشتر معطوف به ایجاد روابط خوب با همسالان و مربیانش است تا آموختن مطالب جدید !
با رعایت کردن این نکات شما میتوانید به کودکان خویش در خصوص کاهش استرس حاصل از تغییرات رخ داده کمک کنید - قبل از شروع سال جدید تحصیلی همراه کودک خویش از مدرسه ، معلمان و کارکنان آنجا دیدم کنید !
- اولین روز مدرسه ی خود را به صورت داستان بازگو کنید کودکان علاقه دارند در مورد کودکی ما چیزهایی بدانند !
- با او به فروشگاه بروید و اجازه دهید برای خودش دفتر یا ظرف غذایی را که دوست دارد خریداری نماید . او را تشویق کنید تا مثلا یک مداد فانتزی بخرد با این روش احساس بهتری خواهد داشت!
- سعی کنید در اولین روز مدرسه پیاده یا با وسیله ی نقلیه ی عمومی با کودک همراه شوید !
- به او یاد دهید تا دوستان جدیدی پیدا کند و با دوستان قبلی نیز ارتباط خودش را حفظ کند !
- چون همیشه در کنار فرزندتان بوده اید ، این نکته حائز اهمیت است که احساسات و افکار او را درک کنید و او را تشویق کنید بدنبال پاسخ پرسشهایی باشد که در ذهنش مطرح شده است و با نگرش مثبت این تغییرات را مشاهده کند

#واقع_بین_باشیم #والدین_متفکر #والدین_خوب
#والدین_مقتدر #والدین_آگاه #فرزندپروری_آگاهانه #فرزندپروری #کودک_امروز #کودک_سالم #مهارت_ارتباطی #روانشناس #مدرسه #روانشناس #روانشناس_بالینی

+ ورود و افزودن دیدگاه