برگزیده ها
photo
موارد تغذیه ای که والدین و پرستار کودک باید در دوران شیوع کرونا بدانند؟سیاری از...
photo
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی البرز در گفتگو با روابط عمومی دانشگاه در خصوص...
please login
photo

موارد تغذیه ای که والدین و پرستار کودک باید در دوران شیوع کرونا بدانند؟

سیاری از والدین در این شرایط به طور قابل توجهی به دنبال تهیه وعده های غذایی آماده و غذاهای فرآوری شده به عنوان راهی سریع و کم هزینه برای تغذیه خانواده هستند ، گزینه های مناسب ، مقرون به صرفه و سالمی وجود دارد.
پنج روش برای کمک به والدین برای تهیه یک رژیم غذایی متنوع و مغذی وجود دارد که از رشد و نمو کودکان پشتیبانی نموده و سبب ایجاد عادات غذایی سالم می گردد.

1. مصرف میوه و سبزیجات را ادامه دهیدبیشتر...

+ ورود و افزودن دیدگاه
photo

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی البرز در گفتگو با روابط عمومی دانشگاه در خصوص کرونا در کودکان گفت :

در اوایل شیوع بیماری، بستری و مرگ و میر در کودکان نسبت به بزرگسالان بسیار کمتر دیده میشد، اما این به آن معنا نبود که کودکان دچار نوع بی‌علامت و کم علامت بیماری نمی‌شوند ، بنابراین ممکن بود خیلی از موارد ابتلا به کووید ۱۹ در کودکان تشخیص داده نشود.

خوشبختانه علائم بیماری کرونا در کودکان اغلب به شکل خفیف است و این بیماری همچنان برای این سنین با خطرات کمتری همراه است.

متاسفانه اکثر... بیشتر...

+ ورود و افزودن دیدگاه
photo
نظافت و تمیزی بیش از اندازه برای کودک خوب نیست


بیشتر ما فکر میکنیم که هر چقدر خانه مان تمییز باشد فرزندان #سالمتری خواهیم داشت و خیلی زمان صرف سابیدن سطوح و ضدعفونی کردن اسباب بازی کودکمان میکنیم. بیشتر ما مواظب هستیم کودکمان در تماس با افراد غریبه و حیوانات نباشند و اصرار زیادی داریم که کودکمان در طی روز چند بار دستانش را بشوید. در حالیکه مطالعات جدید خلاف این عقیده را نشان می دهد. در واقع هر چه زودتر در معرض آلرژی ها و باکتریها قرار بگیریم ممکن است در آینده ابتلای کمتری به آن داشته باشیم.

مطالعه انجام شده روی 467 کودک زیر سه... بیشتر...

+ ورود و افزودن دیدگاه
photo
دلایل آلرژی غذایی کودک

دلایل آلرژی غذایی کودک
آلرژی ها نتیجه واکنش سیستم ایمنی بدن به موادی است که بطور عادی بی ضرر هستند. زمانیکه کودک آلرژیک در تماس با این مواد (آلرژن ها) مانند گرد و غبار، گرده گلها، بادام زمینی و یا ... قرار میگیرد، بدنش پادتن تولید میکند که باعث شروع فرآیندی میشود که واکنش آلرژیک ایجاد میکند.
به عنوان مثال، اگر فرزند شما به گرده گل #حساسیت دارد سیستم ایمنی بدنش گرده گل را به عنوان مهاجم تشخیص داده و با تولید پادتنی به اسم ایمونوگلوبین (IgE) واکنش نشان می دهد. این پادتن باعث آزاد شدن مواد شیمیایی مثل هیستامین... بیشتر...

+ ورود و افزودن دیدگاه
photo
آلرژی های غذایی کودک

آلرژی های غذایی می توانند در ماههای اولیه یا سال اول زندگی کودک اتفاق بیافتند و عامل اصلی این نوع آلرژی ها میتواند شیر، تخم مرغ یا سویا باشد. درصد کمی از کودکان ممکن است به بادام زمینی و گردو حساسیت داشته باشند. بچه هایی که آلرژی غذایی دارند ممکن است بمحض خوردن مواد غذایی یا حتی در تماس با مواد غذایی که حساسیت دارند واکنش نشان دهند. این واکنش ها شامل:
• دانه های روی پوست
• کهیر- نواحی خارش دار مانند تاول روی بدن
• معده درد همراه با استفراغ
• اسهال
• تنگی نفس
• تورم در... بیشتر...

+ ورود و افزودن دیدگاه

فرزندت و زندگیتو در آغوش بگیر...

اشتراک مطالب و سوالات